Jsi 2340. čtenář tohoto článku. Děkuji

Na internetu je celá řadu zajímavých webů, které stojí za opětovné návštěvy. je jich dokonce tolik, že na člověk kolikrát ani nenarazí a nemá tušení, že existují. Čas od času se proto budu snažit vybrat několik stránek (souvisejících s fotografováním), které mě čímsi zaujaly a stojí za doporučení. Dnes tedy vydávám první takový příspěvek.

Sluneční kalkulačka

 www.suncalc.net – SunCalc je webová aplikace, která ukazuje sluneční fáze a pohyb světla během dne ve zvolené lokalitě. Aplikace využívá google mapy a vybraná lokalita tak může být jakékoliv místo na Zemi. Můžete tak jednoduše zjistit nejen čas východu a západu slunce, ale i trajektorii a směr slunečního světla a to dokonce v kteroukoliv denní hodinu libovolného dne.

 Fotografická pravidla pro idioty

www.gawno.com – Druhý odkaz je pro odreagování. jedná o úsměvné zpracování základních fotografických pravidel, jejichž dodržování (pokud je neznáte) zcela zásadně zlepší vaše fotky. Text je sice v angličtině, ale s pochopením tady nebude mít nikdo problém. A kdyby náhodou někdo měl, dodám, že „wrong“ je špatně a „right“ naopak správně.

Pixlr

www.pix­lr.com/app/ – Velmi povedený on-line editor fotografií. Umožňuje práci ve vrstvách, nabízí několik filtrů pro úpravu, je možné dělat retuše i fotomontáže a spoustu dalších vychytávek, které běžné programy zdarma neumí. Bohužel už neumí úpravu křivek a úrovní, přesto velmi povedená aplikace, nejen rozložením nástrojů podobná Photoshopu. Navíc funguje bez jakékoliv registrace a zadarmo.

Ukázky nasvícení scény

www.strobox.com – Zajímavá a originální webová galerie zejména pro fotografy. Kromě finálního snímku najdete u každé fotografie schematický nákres rozmístění osvětlení včetně jejich typů (okno, externí blesk, softbox, deštník, a pod.) a základní informace o fotoaparátu, použité cloně, času a ISO. Obrázky lze procházet podle kategorií. Společnost s nejzajímavějšími snímky vydává své knihy, které jsou dostupné přes web.

Tvorba infografiky

www.infogr.am – Infogr.am spadá do kategorie služeb, které pomohu zdarma s tvorbou infografiky. Pokud potřebujete prezentovat data v přehledné formě, nikoliv pouze pomocí textu a čísel v tabulce, nevájte stránku vyzkoušet. Po přihlášení do systému (registrací nebo přes účet na Facebooku či Twitteru) nastartujete nový projekt, vyberete jednu z dostupných šablon (zatím pět) a tu upravíte podle svých potřeb. Infografiku pak lze  sdílet na Twitteru, Facebooku, Pinterestu či pomocí kódu umístit třeba na web.

Podobné příspěvky:

Pridat.eu
 • SlovakiaPhotos.com - Ručně tříděná databáze fotografií s tématikou Slovenska.
 • StockPhotos.cz - Obrázky pro pěkné webstránky a jiné projekty.
 • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup

  * (uveďte včetně http://)
  * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
  * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
  Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!
Powered by Copywriting.cz
Kategorie: Zajímavé odkazy

2 komentáře k článku.

 1. Dr.Ozdi napsal:

  Díky za tyhle tipy, těším se na další! Měsíční kalkulačka by se mi hodila například, včetně úhlu měsíce nad horizontem.
  Dr.

 2. jareso napsal:

  Super weby. Najviac sa mi páčila tá stránka so zoznamom fotografických pravidiel pre idiotov! :))

Leave a Reply