Zajímavé weby 1.

Jsi 3793. čtenář tohoto článku. Děkuji

Na internetu je celá řadu zajímavých webů, které stojí za opětovné návštěvy. je jich dokonce tolik, že na člověk kolikrát ani nenarazí a nemá tušení, že existují. Čas od času se proto budu snažit vybrat několik stránek (souvisejících s fotografováním), které mě čímsi zaujaly a stojí za doporučení. Dnes tedy vydávám první takový příspěvek.

Sluneční kalkulačka

 www.suncalc.net – SunCalc je webová aplikace, která ukazuje sluneční fáze a pohyb světla během dne ve zvolené lokalitě. Aplikace využívá google mapy a vybraná lokalita tak může být jakékoliv místo na Zemi. Můžete tak jednoduše zjistit nejen čas východu a západu slunce, ale i trajektorii a směr slunečního světla a to dokonce v kteroukoliv denní hodinu libovolného dne.

 Fotografická pravidla pro idioty

www.gawno.com – Druhý odkaz je pro odreagování. jedná o úsměvné zpracování základních fotografických pravidel, jejichž dodržování (pokud je neznáte) zcela zásadně zlepší vaše fotky. Text je sice v angličtině, ale s pochopením tady nebude mít nikdo problém. A kdyby náhodou někdo měl, dodám, že „wrong“ je špatně a „right“ naopak správně.

Pixlr

www.pix­lr.com/app/ – Velmi povedený on-line editor fotografií. Umožňuje práci ve vrstvách, nabízí několik filtrů pro úpravu, je možné dělat retuše i fotomontáže a spoustu dalších vychytávek, které běžné programy zdarma neumí. Bohužel už neumí úpravu křivek a úrovní, přesto velmi povedená aplikace, nejen rozložením nástrojů podobná Photoshopu. Navíc funguje bez jakékoliv registrace a zadarmo.

Ukázky nasvícení scény

www.strobox.com – Zajímavá a originální webová galerie zejména pro fotografy. Kromě finálního snímku najdete u každé fotografie schematický nákres rozmístění osvětlení včetně jejich typů (okno, externí blesk, softbox, deštník, a pod.) a základní informace o fotoaparátu, použité cloně, času a ISO. Obrázky lze procházet podle kategorií. Společnost s nejzajímavějšími snímky vydává své knihy, které jsou dostupné přes web.

Tvorba infografiky

www.infogr.am – Infogr.am spadá do kategorie služeb, které pomohu zdarma s tvorbou infografiky. Pokud potřebujete prezentovat data v přehledné formě, nikoliv pouze pomocí textu a čísel v tabulce, nevájte stránku vyzkoušet. Po přihlášení do systému (registrací nebo přes účet na Facebooku či Twitteru) nastartujete nový projekt, vyberete jednu z dostupných šablon (zatím pět) a tu upravíte podle svých potřeb. Infografiku pak lze  sdílet na Twitteru, Facebooku, Pinterestu či pomocí kódu umístit třeba na web.


Nechceš zde reklamu napořád jen za 40 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 comments to “Zajímavé weby 1.”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Díky za tyhle tipy, těším se na další! Měsíční kalkulačka by se mi hodila například, včetně úhlu měsíce nad horizontem.
    Dr.

  2. Super weby. Najviac sa mi páčila tá stránka so zoznamom fotografických pravidiel pre idiotov! :))

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.