Titulka pro e-knihu Začínáme s Moderním Webem

Jsi 1526. čtenář tohoto článku. Děkuji

01_pozadiAutor webu moderníweb.com, Jiří Lex, napsal již svou třetí knihu – Začínáme s Moderním Webem. Nechci se zde věnovat obsahu, nýbrž poodhalit vznik titulního obrázku, který je oproti předchozím titulkám, které jsem pro kknihy.cz vyrobil, odlišný. Jedná se o fotomontáž, která je tvořená ze čtyř naprosto odlišných obrázků.

02_vlozeniKdyž mi autor poprvé představil svou vizi, celkem jsem zaváhal. Požadavek byl v titulce propojit svět fantasy, tvorby webu a chybět neměl ani válečník, což koresponduje s obsahem knihy, který tyto světy propojuje. Požadavek obnášel draka s hradem a sladěnost do hnědých odstínů. Nakonec si sám autor vybral na fotobance dreamstime zdrojové fotografie, které jsme pro titulku zakoupili, a načrtl představu jejich poskládání.

03_poskladanoFantasy pozadí jsem pouze zrcadlil a dál do něj nezasahoval. Následně jsem do obrázku osadil válečníka a rozvrhl si obrázek pro nápis. Vrstvu válečníka zprůhlednil pomocí masky a mezi něj a hrad vložil dle požadavku notebook a na jeho monitor jsem následně umístil screen autorova webu.

Vše bylo potřeba barevně sladit do hnědých odstínů, což jsem provedl pomocí fotografického filtru, míchání kanálů či mapování na přechod. Meč jsem „ozdobil“ odleskem pomocí štětce a následně doladil informační texty, které jsou taktéž laděny do hnědé barvy. Vzhledem k velkému kontrastu modrého monitoru a zbývající hnědé jsem ještě přidal modrý přechodový nádech na horní okraj obrázku.

Dle požadavku autora se pak zkoušeli různé drobné úpravy a zrcadlení, ale nakonec zůstala finální verze v původním návrhu, která je viditelná níže:

obal-zacinamesmodernimwebem


Nechceš zde reklamu napořád jen za 40 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.