Fotosoutěž se železnicí

On 15 Listopad, 2012

Jsi 1091. čtenář tohoto článku. Děkuji

Ač je různých fotosoutěží kolem požehnaně, většinou to jde kolem mě bez mrknutí okem. Může za to převážně lenost a nedůvěra (u prestižnějších nedůvěra v sebe a u obyčejných nedůvěra v soutěž). V létě se však stala určitá souhra náhod, že jsem přečetl na jednom fotografickém magazínu upoutávku na fotosoutěž se SŽDC a jelikož jsem měl v té době dostatek času, zaslal jsem do soutěže můj asi jediný snímek vlaku, který mám na disku.

o snímku

Zaslaný snímek není žádná novinka a vyfotil jsem ho už v roce 2010. Jak snímek vznikl si můžete přečíst v článku Jede vláček krajinou, kategorie příběhů fotografií. Jedná se plánovaný snímek s dopředu vybraným místem. Představu rozmáznutého vlaku na mostku u Bezdreva jsem měl v hlavě delší dobu, ale dlouho vyhrávala lenost, dojet na místo a pořídit jej. Jednou však jsem dokázal tu odpornou lenoší vlastnost přemoci a vyrazil se stativem na vybrané místo a čekal na vlak.

o soutěži

Soutěž pořádá správa železniční dopravní cesty na svém webu www.szdc.cz. V prvním kole mohli účastníci zasílat své fotografie do tří kategorií (železnice a lidé; železnice v krajině; železnice ve městě).  Dle informace pořadatele se do soutěže přihlásilo 147 účastníků, kteří zaslali celkem 584 soutěžních snímků. V kategorii „železnice a lidé“ se sešlo 84 fotografií, v kategorii „železnice v krajině“ pak 300 snímků a v kategorii „železnice ve městě“ se utká celkem 200 snímků. Následně bylo ze všech snímků vybráno členy odborné komise, která byla sestavena ze zástupců SŽDC, ČVUT a Výzkumného Ústavu železničního, 90 nejzajímavějších (z každé kategorie 30) fotografií, jenž postoupily do druhého kola.

V současné době probíhá veřejné hlasování (druhé kolo), kdy každý návštěvník webu může přidělit svůj hlas vždy jednomu snímku z každé kategorie. V každé kategorii může hlasovat pouze 1x! Uzávěrka hlasování  je 31. prosince 2012.

Stránka soutěže:

[bsbutton size=“large“ style=“default“ icon=“none“ iconcolor=“white“ text=“http://www.szdc.cz/fotosoutez.html“ link=“http://www.szdc.cz/fotosoutez.html“ target=“New page“]

ceny

Dle pořadatele budou ohodnoceny již postupující z prvního kola, tedy i já. Je to první fotosoutěž, ze které nevyjdu naprázdno :-). Autoři 90 vítězných fotografií z I. kola dostanou tematické upomínkové předměty a knižní publikaci o české železnici. Postupujících 30 snímků (autorů) získává navíc poukázku na jízdu na stanovišti strojvedoucího na vybraných tratích. Hlavní ceny pak jsou: „Krištálová“ kolejnice pro každou kategorii, 3x celoroční předplatné časopisu FotoVideo, 3x fotopublikace věnovaná časopisem FotoVideo, 3x nabíječka, 5x poukázka na fotografický kurz ve FotoInstitut.cz v hodnotě 1 000 Kč, další věcné ceny domluvené s partnery fotosoutěže.

Kdyby mi někdo chtěl dát hlas..

Můj zmíněný snímek se probojoval do 30-ti zveřejněných fotografií z kategorie „železnice v krajině“ za což jsem pochopitelně rád. A upřímně vděčný bych byl i za každý hlas, který by snímek dostal. Hlasujte samosebou dle svého uvážení a pocitu, který u Vás snímky vyvolávají. Jen chci říct, že pokud někdo pošle svůj hlas mé fotografii, tak že mu za něj mnohokráte děkuji.

[bsbutton size=“large“ style=“default“ icon=“none“ iconcolor=“white“ text=“Odkaz na můj snímek“ link=“http://www.szdc.cz/dalsi-informace/fotosoutez-krajina/pavel-kohout.html“ target=“New page“]

 

  • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup

    * (uveďte včetně http://)
    * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
    * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
    Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!
Powered by Copywriting.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>