Fotosoutěž se železnicí

Jsi 1393. čtenář tohoto článku. Děkuji

Ač je různých fotosoutěží kolem požehnaně, většinou to jde kolem mě bez mrknutí okem. Může za to převážně lenost a nedůvěra (u prestižnějších nedůvěra v sebe a u obyčejných nedůvěra v soutěž). V létě se však stala určitá souhra náhod, že jsem přečetl na jednom fotografickém magazínu upoutávku na fotosoutěž se SŽDC a jelikož jsem měl v té době dostatek času, zaslal jsem do soutěže můj asi jediný snímek vlaku, který mám na disku.

o snímku

Zaslaný snímek není žádná novinka a vyfotil jsem ho už v roce 2010. Jak snímek vznikl si můžete přečíst v článku Jede vláček krajinou, kategorie příběhů fotografií. Jedná se plánovaný snímek s dopředu vybraným místem. Představu rozmáznutého vlaku na mostku u Bezdreva jsem měl v hlavě delší dobu, ale dlouho vyhrávala lenost, dojet na místo a pořídit jej. Jednou však jsem dokázal tu odpornou lenoší vlastnost přemoci a vyrazil se stativem na vybrané místo a čekal na vlak.

o soutěži

Soutěž pořádá správa železniční dopravní cesty na svém webu www.szdc.cz. V prvním kole mohli účastníci zasílat své fotografie do tří kategorií (železnice a lidé; železnice v krajině; železnice ve městě).  Dle informace pořadatele se do soutěže přihlásilo 147 účastníků, kteří zaslali celkem 584 soutěžních snímků. V kategorii „železnice a lidé“ se sešlo 84 fotografií, v kategorii „železnice v krajině“ pak 300 snímků a v kategorii „železnice ve městě“ se utká celkem 200 snímků. Následně bylo ze všech snímků vybráno členy odborné komise, která byla sestavena ze zástupců SŽDC, ČVUT a Výzkumného Ústavu železničního, 90 nejzajímavějších (z každé kategorie 30) fotografií, jenž postoupily do druhého kola.

V současné době probíhá veřejné hlasování (druhé kolo), kdy každý návštěvník webu může přidělit svůj hlas vždy jednomu snímku z každé kategorie. V každé kategorii může hlasovat pouze 1x! Uzávěrka hlasování  je 31. prosince 2012.

Stránka soutěže:

[bsbutton size=“large“ style=“default“ icon=“none“ iconcolor=“white“ text=“http://www.szdc.cz/fotosoutez.html“ link=“http://www.szdc.cz/fotosoutez.html“ target=“New page“]

ceny

Dle pořadatele budou ohodnoceny již postupující z prvního kola, tedy i já. Je to první fotosoutěž, ze které nevyjdu naprázdno :-). Autoři 90 vítězných fotografií z I. kola dostanou tematické upomínkové předměty a knižní publikaci o české železnici. Postupujících 30 snímků (autorů) získává navíc poukázku na jízdu na stanovišti strojvedoucího na vybraných tratích. Hlavní ceny pak jsou: „Krištálová“ kolejnice pro každou kategorii, 3x celoroční předplatné časopisu FotoVideo, 3x fotopublikace věnovaná časopisem FotoVideo, 3x nabíječka, 5x poukázka na fotografický kurz ve FotoInstitut.cz v hodnotě 1 000 Kč, další věcné ceny domluvené s partnery fotosoutěže.

Kdyby mi někdo chtěl dát hlas..

Můj zmíněný snímek se probojoval do 30-ti zveřejněných fotografií z kategorie „železnice v krajině“ za což jsem pochopitelně rád. A upřímně vděčný bych byl i za každý hlas, který by snímek dostal. Hlasujte samosebou dle svého uvážení a pocitu, který u Vás snímky vyvolávají. Jen chci říct, že pokud někdo pošle svůj hlas mé fotografii, tak že mu za něj mnohokráte děkuji.

[bsbutton size=“large“ style=“default“ icon=“none“ iconcolor=“white“ text=“Odkaz na můj snímek“ link=“http://www.szdc.cz/dalsi-informace/fotosoutez-krajina/pavel-kohout.html“ target=“New page“]

 

  • Pro tento článek ještě lze zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup

    * (uveďte včetně http://)
    * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
    * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
    Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!
Powered by Copywriting.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>