Fotobanky

Své fotografie nahrávám na několik (mikro)fotobank, kde jsou určeny k prodeji. Mé portfolia se však liší dle doby používání a také dle rozdílných přístupů při schvalovacím procesu.


Shutterstock

Moje nejoblíbenější fotobanka pro prodávání fotografií. Důvodem jsou nejvyšší výdělky, což se odráží na mojí snaze protlačit do databáze co nejvíce mých fotografií.

> mé portfolio fotografií

Portfolio dle kategorií: krajiny, architektura, grafika,  ostatní.


Dreamstime

Dreamstime byla první mikrofotobanka, kterou jsem kdy začal používat a mám pro ní určitou slabost i proto, že si mi líbí grafické prostředí.

mé portfolio fotografií


Fotolia

Třetí nejoblíbenější mikrofotobankou je společnost fotolia. Relativně dobré výdělky a hlavně rychlý proces schvalování tlačí tuto společnost do popředí.

> mé portfolio fotografií


123RF

132RF je první světová mikrofotobankou, která je uzpůsobena i do českého jazyka. Své stálé zákazníky také má, proto i prodejnost je relativně dobrá.

> mé portfolio fotografií


Depositphotos

Zajímavou a dynamickou společností je také mikrofotobanka deposithphoto. S používáním jsem začal teprve nedávno, proto portfolio není obsáhlé jako u výše uvedených a nemohu srovnatelně hodnotit.

> mé portfolio fotografií


Graphicleftovers

Další používanou mikrofotobankou je i graphicleftovers a to zejména díky jednoduchosti nahrávání snímků. komunita zákazníků je oproti výše uvedeným malá, ale jelikož je upload bez práce, používám tuto společnost rád.

> mé portfolio fotografií


Crestock

Zpočátku jsem zkoušel i společnost crestock. Bohužel mě naprasto odradil schvalovací proces. Nové snímky už sem nenahrávám a torzo starých fotek si můžete prohlédnout po d odkazem.

> mé portfolio fotografií


Pixmac

Společnost pixmac je český zástupce mezi mikrofotobankami. Vyhledávání zde funguje jak z vlastních databází, tak propojením se světovými společnostmi fotolia a dreamstime.

> mé portfolio fotografií


fotky-foto.cz

Tato stránky s úsměvným názvem je jedna z nejhezčích referenčních fotobank z českých luhů a hájů. Refenční znamená, že používá databáze jiných světových fotobank (dokonce několika), avšak prostředí a vyhledávání má uzpůsobeno dle svého s ohledem na českého uživatele.

> mé portfolio fotografií


Imagio

Imagio je další zdroj odkud můžete stahovat mé obrázky. Jedná se o referenční skupinu fotobanky dreamstime, odkud využívá databázi fotografií. Platba a vyhledávání je však uzpůsobeno do češtiny.

> mé portfolio fotografií


stockphotos.cz

A prozatím poslední referenční fotobanka, kterou jsem našel. Ovládání je taktéž uzpůsobeno do češtiny, pro snadnou orientaci.

> mé portfolio fotografií


hqstockphotos.com

Nově jsem našel i referenční MFB Shutterstocku HQstockphoto, kde jde taky řadit podle autorů.

>mé portfolio fotografií

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.