Fotobankové příběhy (soutěž)

Jsi 1768. čtenář tohoto článku. Děkuji

Petr Václavek na svém webu fotobanky.cz zavedl novou kategorii pro všechny nové i letité fotobankéře a fotobankéřky. Jedná se o „fotobankové příběhy“ uživatelů. V rámci nalákání pisálků je  navíc spuštěna  soutěž o nejzajímavější fotobankový příběh o tématické knihy.

Vize nové kategorie je, jak autor sám říká, aby web byl více o lidech. Návštěvníci by si tak mohli přečíst osobní zkušenosti uživatelů fotobank, jak s prodáváním začínali, jak vznikalo jejich portfolio, či vybraný obrázek. Autoři textů mají volnou ruku s jediným pravidlem – příběh musí být pravdivý.

O mém příspěvku

Ačkoliv autor sám píše, že největší šanci na výhru mají story, jak lidé začínali a jak se jim na microstocku vede, já se vydal jiným směrem. Tuším, že příběhů se začátky bude většina, proto jsem chtěl napsat něco odlišného (navíc na mých začátcích ani nic zajímavého není).  Vybral jsem si tedy cestu textu o některé konkrétní fotografii. O tom, který snímek (či snímky) z portfolia vybrat bylo hodně. Nakonec jsem se rozhodl pro jakýsi cestopis z Českého Švýcarska. Jenže sotva jsem začal psát, námět se zúžil na jednu fotografii s lokalitou nesouvisející. Po prvních větách bylo jasno, že podvědomě píši pouze o vzniku snímku s vlastním „autoportrétem“ v ranní mlze. podvědomí jsem nebránil a příběh vznikal. Ač začátek byl pojmutý zcela vážně, postupně mi to neplánovaně sklouzlo do nevážné povídky.

Svoje zadání něco do soutěže poslat jsem si splnil, zadání soutěže na fotobankový příběh už moc ne. Motivovat to asi nikoho nového nebude a šanci na výhru to asi taky moc nemá. Ale myslím, že alespoň to soutěž zpestří a pokud se nad příběhem někdo pobaví, budu naprosto spokojen.

Pokud bude rubrika dále pokračovat, pravděpodobně napíši nějaký další příběh. nápadů je dost a jelikož jsem už dlouho žádnou povídku nenapsal, měl jsem trochu deficit.

Dost okecávání, pojďme k příběhu. Můj příspěvek do soutěže si můžete přečíst zde:

[bsbutton size=“large“ style=“default“ icon=“icon-pencil“ iconcolor=“white“ text=“můj příběh: Ranní výlet za fotkou“ link=“http://fotobanky.cz/ranni-vylet-za-fotkou“ target=“New page“]

 


Nechceš zde reklamu napořád jen za 40 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.