Proč komentovat články?

Přeskočím rozepisování, že věcný komentář (i kritický) potěší autora (tedy mě). Komentář je pro autora článků jedním z důležitých prvků, který mu sděluje názory ze strany čtenářů. Psát články bez komentářů je skoro jako psát pro nikoho. I krátký komentář má svou hodnotu.

Možnost napsat komentář je ale přínosná i pro Vás, obzvláště pokud máte svůj web. U formuláře pro odeslání komentáře je i políčko pro napsání url adresy Vašeho webu. Toto políčko pak při zobrazení komentáře slouží jako zpětný odkaz. Systém sice přiřazuje takovýmto odkazů atribut „nofollow“, tudíž mají menší váhu než třeba odkaz z podčlánkové reklamy, ale určitý vliv to na vyhledávače také má (zpětné odkazy zvedají „oblíbenost“ webu a tím zvyšují pozice ve vyhledávačích).

 Jak psát komentáře?

Je to úplně primitivní. Pod každým článkem je formulář pro napsání komentáře. Vyplníte jména, email, web, text komentáře a odešlete.  Prosím o věcné texty. Neustále pozvánky na Váš blog, bez souvislosti s článkem, vulgarity, spamy a podobně, budou mazány. Systém je nastaven tak, že pokud máte příspěvek více jak tři odkazy, automaticky padá do spamu.

Nevadí mi kritika, naopak budu za ní rád . Ale je rozdíl nad kritikou typu „fotka se mi nelíbí, protože je špatně nastavená expozice“  oproti „fuj, to je hnus“. Při kritice byste měli svá tvrzení umět zdůvodnit a názor si obhájit. Budu rád pokud se budu moci z Vašich názorů poučit (i ostatní čtenáři) a v případě kladných rekcí, budu úplně nadšen :-)Máte nějaký dotaz? Zeptejte se zde >>.